Broń gazowa – pojęcia

Broń gazowa – pojęcia

W Polsce mamy sytuację, gdzie pod pojęciem ‚broń gazowa’ kryją się zupełnie dwa różne produkty. Broń gazowa w myśl ustawy jest bronią palną. W pistoletach gazowych palnych gaz miotany energią z pocisku ze spłonką. Istnieje również pojęcie broni gazowej w postaci pistoletowych miotaczy gazowych. Pistoletowe miotacze gazu to nic innego jak gaz pieprzowy w sprayu w obudowie pistoletu. Na pistoletowe miotacze gazu nie wymaga się zezwolenia, natomiast na broń gazową palną zezwolenie jest wymagane.

Poniższy filmik przedstawia pistolet gazowy (pistoletowy miotacz gazu) Glock 19 firmy Kolter

Palna broń gazowa stanowi mniejszość, gdyż procedury oraz koszty związane ze zdobyciem pozwolenia skutecznie odstraszają potencjalnych nabywców. Jej popularność przypadała na lata 90.

Endriu

No właśnie ja mam taki kolter glock tylko musze do niego kupic kaburę. Wygląda nawet przyzwoicie, ale noszenie go w spodniach z apaskiem jest raczej mało wygodne:)

0

0
Damian

Autor posta ma rację. Tak było i mojemu ojcu zabrali. Wtedy niestety prawo działało wstecz. No ale czego się spodziewaliście – to Polska. Był czas przywyknąć heheh:)

0

0
Ubek

Ciekaw jestem kiedy zabronią nam kupować noże kuchenne bo to przeciez broń jest. Ciekaw jestem kiedy z półek znikną kije do basebola bo przecież to broń jest. Ja mam propozycję, chyba napiszę list do jakiegoś ministra z listą towarów niebezpiecznych -BRONI
a) nóż kuchenny – na filmach zabijają takim
b) nalezy zamknąć Leroy Merlin bo tam aż sie roi od broni ludzie co tam nie ma jakies siekiery, jakieś piły łańcuchowe, sznury do duszenia ludzi itp.
c) kamienie muszą zniknąć z ulic – pamiętacie że można ukamienować człowieka i zabić – kamienie tylko na zezwolenie- nawet te do akwarium
Chory kraj a bandyta ma to wszystko w dupie bo on broń ma lepszą niż policja i mogą mu dupkę wylizać

0

0

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*